Hodowla Białych Owczarków Szwajcarskich to spełnienie moich marzeń, a Białe Owczarki to moja PASJA !!!

Pierwszy, po uznaniu rasy artykuł o Białym Owczarku w polskim miesięczniku dla miłośników psów 'Mój Pies', napisany z moją pomocą w 2005 roku
strona 1 / strona 2

Tu możesz obejrzeć wywiad, którego udzieliłam telewizji FaunaPlanet

Tu z kolei możesz zapoznać się z opisem rasy, który napisałam dla portalu
PodajLape

A poniżej, zapoznasz się bliżej ze mną i moją hodowlą

HISTORIA

Hodowla 'BIAŁA PASJA' jest PIERWSZĄ hodowlą tej rasy w Polsce i została zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym w 2003 roku. Moim pierwszym białym owczarkiem jest suczka Alma, ktora przyjechała do mnie w lutym 2001 roku z Holandii . Kolejnym białym owczarkiem była Bajka ( Cassyopeya Taien ), która przyjechała z Czech i to ona została założycielką mojej hodowli.

 

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Jako inżynier zootechnik mam odpowiednie przygotowanie do profesjonalnego prowadzenia hodowli. Stale poszerzam swoją wiedzę o psach uczestnicząc w tematycznych seminariach i szkoleniach. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z psią psychiką. Uczestniczyłam też ze swoimi psami w kursach i obozach szkoleniowych dla psów prowadzonych przez polskich, czeskich i słowackich szkoleniowców. Na bieżąco korzystam z pomocy doskonałego szkoleniowca, którego wiedza i doświadczenie pomagają mi w pracy z moimi psami.

 

HODOWLA I PLANOWANIE MIOTÓW

Każdy miot pojawiający się w mojej hodowli jest przemyślany i starannie zaplanowany ! Nie jest wynikiem finansowej kalkulacji czy przypadku. Właśnie dlatego często korzystam z reproduktorów mieszkających daleko poza granicami Polski i nie jest to dla mnie żadną przeszkodą. Celem nadrzędnym mojej hodowli jest hodowanie psów zdrowych, pięknych , o mocnej budowie i prawidłowej psychice.

 

WYSTAWY

Dużą część mojego życia związanego z psami zajmują wystawy, które są najlepszym sposobem na zweryfikowanie jakości wyhodowanych przeze mnie psów. W wystawach biorę udział od 10 lat. Nieraz to nawet kilkanaście wystaw rocznie, większość z nich to wystawy zagraniczne. Wzięłam już udział w ponad 150 wystawach, w 10 krajach Europy. Uczestnictwo w wystawach to nie tylko okazja do pokazania swoich psów, ale także doskonała okazja do poznawania wspaniałych, oddanych swojej pasji ludzi oraz ich fantastycznych psów. Takie spotkania umożliwiają mi nawiązanie ciekawych kontaktów, osobistego poznania psów i hodowców z innych krajów, co mi znacznie później ułatwia wybór reproduktorów dla mojej hodowli.

 

SUKCESY

Jako JEDYNY polski hodowca mogę się pochwalić 4 psami z tytułem multichampiona z moim przydomkiem ( multichampion - pies mający tytuły championa minimum 5 krajów ). Największym wystawowym sukcesem jest zdobycie przez psa FUEGO Biała Pasja res.CACIBa na Światowej Wystawie Psów w Buapeszcie w 2013 co daje mu nieoficjalny tytuł vice Zwycięzcy Świata !!! Żaden pies z polskiej hodowli nie zaszedł tak daleko.

Psy z mojej hodowli mieszkają w 8 krajach Europy. Również z mojej hodowli pochodzi PIERWSZY w Polsce biały owczarek będący przewodnikiem osoby niewidomej, DARIUS SUNDAY Biała Pasja. Drugim jest córka pochodzącej z mojej hodowli multichampionki Belli Zory ZORFIN VENDETTA Dzika Banda.

 

SZCZENIĘTA

Nabywcy szczeniąt z mojej hodowli mogą zawsze liczyć na moją pomoc i wsparcie. Jako jeden z nielicznych polskich hodowców gwarantuję zwrot części zapłaconej za szczeniaka kwoty w przypadku wystąpienia u niego wad. Doświadczony i UCZCIWY hodowca NIGDY NIE ZAGWARANTUJE szczeniąt doskonałych pod każdym względem i pozbawionych wad genetycznych ( z wyjątkiem tych, które można wykluczyć badaniami ).

 

PO CO RODOWÓD

Hodowla to praca z żywymi organizmami, podlegającymi biologicznej zmienności więc niczego nie można być pewnym, a jedynie przewidywać i oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem. Prawdopodobieństwo to jest tym większe im solidniej i rzetelniej hodowca przyłoży się do poznania przodków kojarzonych psów, ich dzieci, rodzeństwa i innych spokrewnionych z nimi osobników. Po to właśnie są rodowody !!! By znać pochodzenie zwierzęcia , a co za tym idzie dowiedzieć się czego możemy się po nim spodziewać ! Mówiąc najprościej : co z niego wyrośnie, czy będzie zdrowe, do jakich zachowań ma predyspozycje. Ja uważam, że to hodowca ponosi PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za powołane do życia szczenięta i dlatego powinien poczuwać się do niej także w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów i wad .